Genomac International, s.r.o.

| 0 - 15 | 15 - 22 |

Pro média


Genomac již počtvrté určil pohlaví gorilího mláděte

Praha 7. 1. 2013 - Tisková zpráva

Vědci z laboratoře společnosti Genomac International, s.r.o. již počtvrté úspěšně určili pohlaví gorilího mláděte. A je to kluk!

... více


Genetické testování rasové čistoty - příliš nebezpečný nesmysl

Praha 14. 6. 2012 - Tisková zpráva

Česká společnost Genomac International, která je dominantním domácím i evropským genetickým výzkumným centrem a zároveň poskytovatelem genetických testů v oblasti výzkumu předků a genetické genealogie se připojila k prohlášení Evropské společnosti lidské genetiky (European Society of Human Genetics, ESHG) odsuzující případ zneužití genetiky pro "testování rasové čistoty". K tomuto případu došlo v roce 2010 v Maďarsku, kde soukromá diagnostická laboratoř provedla poslanci maďarského parlamentu DNA identifikační test a následně vydala potvrzení o vyloučení jeho židovského či romského původu. Na případ nyní upozornil mezi jinými i špičkový vědecký časopis Nature.

... více


Darujte k Valentýnu jedinečnost & Obdarujte partnera šperkem či portrétem v moderním a jedinečném designu

Praha 10. 1. 2012 - Tisková zpráva

Svátek svatého Valentýna, který připadá na čtrnáctého února, se blíží nezadržitelným tempem. Pokud stále nejste rozhodnuti, jaký vhodný dárek na oslavu všech zamilovaných pro své drahé zvolit, přinášíme Vám dva tipy na originální a designově zajímavé pozornosti od společnosti Genomac. V obou se snoubí jedinečnost molekuly DNA s designem klenotníka nebo grafika. Každý tak může mít svoji blízkou osobu při sobě či na očích.

... více


JEDINEČNOST OSOBNOSTI DALA VZNIKNOUT UNIKÁTNÍM GENOKLENOTŮM®

Praha 1. 11. 2011 - Tisková zpráva

Každý člověk je výjimečnou osobností a jeho DNA je toho důkazem. Pokud začínáte přemýšlet nad skutečně originálním dárkem, přinášíme tip, ve kterém se snoubí jedinečnost daná molekulou DNA s ruční prací klenotníka. Kombinací vzniká unikátní stříbrný šperk spojující krásu křišťálů Swarovski s ojedinělým genetickým profilem. V každém takovém šperku, ať již v podobě náhrdelníku nebo náramku může být originálně zpracován specifický úsek DNA i shodné úseky DNA partnerů či sourozenců. Genoklenoty jsou zhotovovány v různé designové podobě jako šroubovice DNA, kterou lze ozdobit šíji či zápěstí nebo čipy, jejichž podoba čtyř stříbrných destiček obdélníkového tvaru posázených křišťály Swarovski bude originální ozdobou každého zápěstí. Náhrdelník je k dostání i v provedení paprsků. Barvu křišťálů si může zvolit každý dle svého vkusu. S projektem unikátních šperků inspirovaných DNA přichází společnost Genomac. Čeští vědci převedli složitou analýzou schéma DNA do podoby, která ožila rukodělnou šikovností klenotníka.

... více


GENOPORTRÉT - ZRCADLENÍ OSOBNOSTI V MODERNÍM A ORIGINÁLNÍM DESIGNU

Praha 7. 10. 2011 - Tisková zpráva

Člověk se od nepaměti obklopuje krásou a uměním, zejména pokud jde o originální umělecké kousky, které nemá nikdo jiný. Společnost Genomac proto dala vzniknout ojedinělému uměleckému dílu – Genoportrétu. Ten slučuje vysokou úroveň vědeckého bádání a moderní design dvacátého prvního století. Dokazuje tak, že i věda může být zachycena v zajímavé, netradiční podobě a obklopovat nás příjemným způsobem každý den. Genoportrét je inspirován DNA, která je u každého člověka výjimečná. DNA je pro grafické zpracování zobrazena ve formátu unikátního dvojrozměrného čárového kódu, který je přenesen do podoby obrazu na kvalitním plátně se speciální povrchovou úpravou. Genoportrét může znázorňovat nejen vlastní DNA, ale i různé kombinace, například sourozenců, partnerů nebo rodiny. Navíc barevnost kódu si může každý zvolit dle vlastního vkusu. I velikost obrazu lze dispozičně přizpůsobit velikosti místa umístění. Originální obraz Genoportrét lze využít jako vhodný dárek k Vánocům nebo jiným významným událostem, jako jsou například výročí svatby nebo promoce. Jedná se o vysoce imageovou záležitost. Obdarovaný si může být jist, že se nesetká se stejným kusem.

... více


Co jsme dostali do vínku & Genoskop nám to řekne

Praha 2. 9. 2011 - Tisková zpráva

Se začátkem školního roku se blíží i výběr zájmových kroužků pro Vaše děti. Nabídka je široká, a proto je třeba dobře volit. Koníček zvolený v dětství může ovlivnit dítě i v dalším výběru povolání. Talentem svým i svých dětí se zabývá řada z nás. Zkoumáme prarodiče, rodiče, celé své rody a objevujeme dispozice celé široké rodiny. Často se jedná o dohady, které mohou vést k vnucení takové činnosti dítěti, kterou jsme se chtěli zabývat sami, ale nikdy k tomu nebyla příležitost. Některé děti to zvládají, jiné mohou ale trpět. Moderní věda oproti našim dohadům disponuje řadou spolehlivých testů, které nás bezpečně dovedou k odhalení skutečnosti, na co skutečně naše děti nebo i my máme talent. Objevte Genoskop JUNIOR. Jedná se o genetický test, pomocí kterého lze identifikovat vlastnosti či dovednosti Vašeho dítěte, které by se však při nedostatku podnětů neprojevily. Díky analýze DNA můžete rozvíjet jeho mimořádné schopnosti na poli hudby nebo sportu a orientovat jeho profesní kariéru či záliby tím správným směrem. Výsledky testů mohou odhalit příčinu určité skutečnosti, jako například zvýšenou chuť na sladké, přecitlivělost na hořké nebo dokonce varovat před určitými závislostmi. V neposlední řadě Genoskop přinese ujištění, zda dosažené úspěchy jsou geneticky dány nebo jsou výsledkem intenzivního snažení. Čeští vědci společnosti Genomac, která tyto testy provádí, jsou pak vysokou zárukou odbornosti. Renomé dosáhli i ve světě.

... více


DNA profil lze přenést na plátno či vyrobit z něj šperk

Praha 15. 12. 2010 - Tisková zpráva

Chcete mít své geny stále na očích či oslňovat jimi při významných příležitostech? Nebo chcete podarovat své blízké Vaší jedinečnou genetickou informací? Pořiďte si Genoportrét nebo Genoklenot.

Česká biotechnologická společnost Genomac, která před pěti lety přinesla DNA testování genetického původu předků, představuje v těchto dnech dva nové exkluzivní produkty z oblasti tzv. rekreační genetiky. Tentokrát jde o jedinečný design založený na uměleckém ztvárnění informace získané z DNA zadavatele.

... více


Úspěšná certifikace ISO

Praha 16. 6. 2010 - Tisková zpráva

Naše laboratoř úspěšně podstoupila certifikaci řízení systému jakosti podle ČSN ISO 9001. Certifikát se vztahuje na tyto činnosti:

... více


Vědecky potvrzeno: Česká republika je genetickým středem Evropy

Praha 29. 3. 2010 - Tisková zpráva

Tým laboratoře Genomac ve spolupráci s Ústavem soudního lékařství a forenzních věd při Berlínské univerzitě Charité publikoval výsledky genografického mapování českých a moravských mužských linií. Tato studie vyjde v dubnovém vydání prestižního časopisu „Forensic Science International: Genetics“. Je přínosná nejen pro genealogické bádání, ale například i pro kriminalistiku. Mimo jiné vyvrací názor, že jsou Češi výhradně slovanským národem – naopak setkávají se u nich západoevropské s východoevropskými genealogickými liniemi.

... více


Databáze mateřských DNA profilů spuštěna

Praha 10.11.2008 – Tisková zpráva

Genetická laboratoř Genomac tento týden spouští druhou část své databáze DNA profilů a rozšiřuje tím možnost dohledání předků i o vzdálené příbuzné z matčiny strany. V kombinaci s již běžící databází mužských profilů se tak Čechům otevírá příležitost pátrat po předcích od obou rodičů.

... více


Shoda příjmení nemusí být náhodná a nový test DNA to odhalí

Praha 17. 7. 2008 - Tisková zpráva

Jste příbuzní se svým jmenovcem, dvojníkem nebo kamarádem? Nad tím už nyní nemusíte složitě hloubat. Jasnou odpověď Vám může dát společnost Genomac, která rozšířila nabídku svých genografických testů původu na základě rozboru DNA. Nový test Y-GenoGraf ® GENEA odhalí, kdy žil poslední společný předek dvou mužských linií a jak moc jsou si tyto linie blízké.

... více


Genomac: vzorky DNA bez souhlasu nezpracováváme

Praha 30. 4. 2008 - Tisková zpráva

Úřad na ochranu osobních údajů zjistil při nedávné inspekci nedostatky u laboratoře Genomac International. V žádném případě však nešlo o chybějící souhlas testovaných osob se zpracováním vzorků DNA. Proti tomuto tvrzení se Genomac důrazně ohrazuje.

... více


Česká národní genografická databáze konečně spuštěna

Praha 4. 3. 2008 - Tisková zpráva

Genetická laboratoř Genomac dnes po více než půlročním odkladu otevírá databázi DNA profilů českých a moravských mužských linií. Databáze zahrnuje anonymní kódy DNA profilů, které laboratoř shromáždila se souhlasem od zájemců, u kterých povedla tzv. GenoGraf DNA test původu. S pomocí databáze na adrese www.genograf.cz budou moci lidé vzájemně své DNA profily porovnat a tím si ověřit společný původ či společného prapředka.

... více


DNA test původu jako dárek na poslední chvíli

Praha 6. 12. 2007 - Tisková zpráva

Genetická laboratoř Genomac přichází s unikátní nabídkou nákupu netradičního vánočního dárku na poslední chvíli. Kdykoli od dnešního dne do 24. prosince si mohou zájemci na stránkách www.genomac.cz zakoupit dárkový poukaz na provedení DNA testu genetického původu GenoGraf™. Poukaz, který je po zaplacení kreditní kartou ihned k dispozici ke stažení, může obsahovat jméno darující osoby, případně i jméno toho, pro koho je dárek určen. Každý dárkový poukaz má svůj kód, se kterým pak lze v průběhu následujícího roku objednat bezplatně provedení GenoGraf™ testu. ... více


Databáze DNA umožní lidem vyhledat na internetu své příbuzné

Praha 13. 6. 2007 - Tisková zpráva

Genetická laboratoř Genomac založila unikátní databázi vzorků DNA. Jejím prostřednictvím bude možné jednoduše a rychle vyhledat příbuzné či pátrat po svém původu. Genová banka bude také sloužit k nejrůznějším vědeckým a lékařským výzkumům. ... více


| 0 - 15 | 15 - 22 |


NAROHU