Genomac International, s.r.o.

Aktuality


Systémy pro komplexní analýzu genetických dat

   19. 03. 2015 | zdroj: Genomac International, s.r.o.

OPPK

Společnost Genomac International, s.r.o. realizovala od 1. 2. 2014 do 28. 2. 2015 investiční projekt Systémy pro komplexní analýzu genetických dat (CZ.2.16/3.300/22558), který byl podpořen dotací z Evropského fondu pro regionální rozvoj – v rámci Operačního programu Praha Konkurenceschopnost.

V rámci projektu byly pořízeny moderní přístroje k analýze DNA, včetně analyzátoru pro citlivou detekci genetických mutací, které umožní posílit konkurenceschopnost této firmy specializované na genetické testování a využití DNA analýz ve výzkumu a vývoji a dále v oblastech genetická diagnostika, forenzní genetická identifikace, rekreační genetika a biobanking.

EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
PRAHA a EU: INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI

... více


Kam kráčí onkologie 21. století?

   11. 02. 2015 | zdroj: Zdravotnické noviny 3-4/2015, příloha ZN Review

Rozhodující slovo při podezření na onkologické onemocnění mívá velmi často bioptické vyšetření a histologický rozbor tkáně. Molekulární profil nádoru se však může mezi jednotlivými ložisky lišit – a v tomto bodě již „klasické“ biopsii docházejí síly.

Článek "Kam kráčí onkologie 21. století?" je ke stažení zde.

... více


Projekt Systémy pro komplexní analýzu genetických dat

   31. 03. 2014 |

Společnost Genomac International, s.r.o. realizuje od 1. 2. 2014 investiční projekt Systémy pro komplexní analýzu genetických dat, který byl podpořen dotací z Evropského fondu pro regionální rozvoj – v rámci Operačního programu Praha Konkurenceschopnost. Ukončení projektu se předpokládá k 31.12 2014.

V rámci projektu budou pořízeny moderní přístroje k analýze DNA, které umožní posílit konkurenceschopnost této společnosti specializované na genetické testování a využití DNA analýz ve výzkumu a vývoji, v oblastech genetická diagnostika, forenzní genetická identifikace, rekreační genetika a biobanking.

EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ PRAHA a EU: INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI

... více


Nové produktové stránky www.rekreacnigenetika.cz

   20. 03. 2014 | zdroj: Umění DNA Genomac

Vážení zákazníci,

s potěšením vám oznamujeme, že jsme spustili stránky zaměřené na naše populární genetické produkty pro veřejnost - DNA testy původu Genograf a DNA testy vloh a talentů Genoskop. Na nových stránkách www.rekreacnigenetika.cz budete moci ve zcela novém grafickém kabátě získat potřebné informace a v přehledně řešené objednávkové části si vybrat nejvhodnější variantu pro vás či vaše bližní. Věříme, že se vám nové stránky zalíbí a předem děkujeme za vaši pokračující přízeň.

Genomac team.

... více


NEMÁTE DÁREK A VALENTÝN JE ZA DVEŘMI? NEVADÍ!
MÁME PRO VÁS ELEGANTNÍ ŘEŠENÍ!

   12. 02. 2014 | zdroj: Umění DNA Genomac

Vážení zákazníci,

využijte valentýnskou slevu 20% na veškeré produkty našeho nového projektu Umění DNA.

Genoklenot či Genoportrét je možné se slevou 20% zakoupit a darovat také formou dárkového poukazu, který si můžete sami po online úhradě ihned vytisknout (při způsobu platby bankovním převodem je možné si poukaz vytisknout okamžitě a platbu provést až později).

Navštivte naše internetové stránky www.umenidna.cz a objednejte si jeden z našich produktů nebo si sestavte dárkový poukaz pro Genoklenot nebo Genoportrét. V závěru uveďte kód “VALENTYN2014” a cena se Vám sníží o 20%.

www.UmeniDNA.cz

... více


Možnosti testování příbuzných pacientů s hypertrofickou kardiomyopatií

   20. 01. 2014 | zdroj: Genomac International, s.r.o.

V nejnovějším čísle vědeckého časopisu Folia Biologica vychází článek autorů z Kardiocentra Fakultní Nemocnice Královské Vinohrady a spoluautorů z Laboratoře molekulární genetiky a onkologie Genomac na téma zhodnocení možností preventivního testování osob, které jsou příbuzní pacientů s hypertrofickou kardiomyopatíí (Hypertrophic cardiomyopathy, HCM). HCM, též označovaná jako tzv. syndrom náhleho úmrtí, je geneticky podmíněné onemocnění vyznačující se zbytněním srdečního svalu s následným poklesem funkce levé srdeční komory. Toto onemocnění, kterým trpí v průměru až 0,5% naší populace, je nejčastější příčinou náhlých úmrtí mladých sportovců.

Článek "Genetic Testing in the Management of Relatives of Patients with Hypertrophic Cardiomyopathy" je přístupný zde.

... více


Změny v termínech dodání výsledků genetických testů

   05. 12. 2012 |

Vážení zákazníci,

s ohledem na blížící se vánoční svátky bychom vás rádi upozornili, že výsledky objednaných testů budou odeslány a doručeny do Vánoc pouze u vzorků, které budou do naší laboratoře doručeny nejpozději
u testů otcovství a příbuzenství do 13.12.2012
u testů GenoGraf do 1.12.2012
u testů PGT a Genoskop do 10.12.2012

U vzorků přijatých po uvedených datech budou výsledky dodány později.

Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné vánoční svátky.

Genomac International, s.r.o.

"; ... více


Genetické testování rasové čistoty - příliš nebezpečný nesmysl

   16. 06. 2012 | zdroj: Genomac International, s.r.o.

Praha 14. 6. 2012 - Tisková zpráva

Česká společnost Genomac International, která je dominantním domácím i evropským genetickým výzkumným centrem a zároveň poskytovatelem genetických testů v oblasti výzkumu předků a genetické genealogie se připojila k prohlášení Evropské společnosti lidské genetiky (European Society of Human Genetics, ESHG) odsuzující případ zneužití genetiky pro "testování rasové čistoty".

... více


Chudí lidé stárnou rychleji než bohatí

   31. 07. 2006 | zdroj: Reuters Health, časopis Aging Cell (červenec 2006)

Nižší socioekonomická úroveň je prokazatelně spojena s kratší délkou života. Příčina tohoto jevu však zatím zůstává neznámá. Britští vědci prokázali, že chudí lidé mají kratší telomery svých chromozómů, což je dle výsledků výzkumu činí biologicky staršími než lidi z vyšších sociálních skupin. ... více


Pánské a dámské geny

   21. 07. 2006 | zdroj: Genome Research, Hum-molgen

Vědci z kalifornské univerzity v Los Angeles odhalili, že stejné geny se chovají rozdílně v závislosti na pohlaví. Studie, která byla publikována v červencovém čísle časopisu Genome Research, poodhalila tajemství, proč se stejná onemocnění projevují u mužů a u žen odlišně a proč obě pohlaví odpovídají odlišně na stejný lék. ... více


Může být mamografické vyšetření nebezpečné pro ženy
s dědičnými sklony k rakovině prsu?

   29. 06. 2006 | zdroj: Healthday, The Journal of Clinical Oncology (červen 2006)

Výzkumy v Evropě ukazují, že riziko rozvoje rakoviny prsu je významně vyšší u žen, které jsou nositelkami dědičných sklonů k tomuto onemocnění a navíc v minulosti podstoupily rentgenologické vyšetření hrudníku, ve srovnání s ženami, které jsou nositelkami stejných vloh, a které toto vyšetření nepodstoupily. ... více


Vyberte si svého potomka

   21. 06. 2006 | zdroj: CBC News, AgoraVox

Britští vědci vyvinuli novou vyšetřovací metodu umožňující odhalit u tzv.“dětí ze zkumavky” široké spektrum vloh pro dědičně přenosná onemocnění.
To však vzbuzuje u části odborné veřejnosti, která se zabývá medicínskou etikou, obavy. Dle jejich názoru by v blízké budoucnosti rodičovské páry podstupující asistovanou reprodukci mohly cíleně preferovat pro implantaci embrya, která nesou žádané vlastnosti, před ostatními, která je nemají. ... víceNAROHU