GENOPORTRÉT

Genoportrét je jediný osobní či rodinný portrét, který zobrazuje genetickou jedinečnost, namísto tradičních postav nebo tváří. Jak je to možné? Každý Genoportrét totiž vyrábíme podle genetické informace obsažené v DNA. Stejně tak, jako na světě neexistují dva identičtí lidé nebo dva identické otisky prstu, neexistují ani dvě zcela stejné DNA (kromě DNA jednovaječných dvojčat). Každá DNA totiž obsahuje několik velmi variabilních míst, která jsou unikátní pro každého člověka. Tyto tzv. genetické markery umíme z DNA přečíst a převést je do podoby Vašeho Genoportrétu. Do Genoportrétu je možné zakódovat jednu až tři osoby a nabízíme ho v mnoha barevných provedeních.

GENOKLENOT

Máte rády jedinečné elegantní šperky? Přály byste si vlastnit rodinný šperk, který má svůj příběh a předává se z generace na generaci? Pak je pro Vás Genoklenot tou správnou volbou! Každý kus je ručně vyráběn podle předlohy DNA konkrétního člověka a jedinečnost jeho DNA se odrazí v pozicích barevných krystalů/kamenů. Díky Genoklenotu můžete mít své blízké kdykoliv při sobě. Proto jsou Genoklenoty oblíbeným osobním dárkem, ale slouží například i jako moderní rodinné dědictví. Konečný vzhled šperku si spoluvytváříte sami nejen výběrem jeho barevnosti a typu, ale zejména výběrem osoby, podle jejíž DNA šperk vyrobíme. Ke Genoklenotu od nás dostanete certifikát, který prozradí, jak byla DNA do šperku zakódována.

G-MINIPRINT

Když se spojí tajemství genetického kódu s nadčasovým designem, vznikne malé umělecké dílo - G-miniprint. Jedná se o genetický portrét jedné až tří osob vyrobený podle úseků genetické informace, které jsou unikátní pro každého člověka. Tyto tzv. genetické markery umíme z DNA přečíst a ve Vašem G-miniprintu je uvidíte jako barevné linky. G-miniprint nabízíme ve třech provedeních: akrylová deska s nenápadným stojánkem, alubond (tenká akrylová deska potažená hliníkem) se širokým designovým stojanem a samostatně stojící skleněný masiv. Vybírat můžete z mnoha barevných provedení. G-miniprint se hodí se všude tam, kam klasická fotografie, třeba na poličku, nebo pracovní stůl.

Jaká je historie Genoportrétu?

Myšlenka vytvořit obraz, který by odrážel genetickou podstatu člověka, se zrodila už v roce 2010. Při úvahách, jak by měl takový obraz vypadat, jsme se nechali nejvíce inspirovat gelovou elektroforézou, která se ve výzkumu DNA používá jako tradiční metoda pro určení koncentrace nebo délky různých DNA fragmentů. A moderní, umělecké dílo bylo na světě!

Proč byste měli Genoportrét vlastnit?

Genoportrét je obraz s mimořádnou vnitřní hodnotou, který má v sobě navždy zakódovanou Vaši genetickou podstatu. Pokud tedy chcete originálním způsobem zvěčnit vlastní jedinečnost, nebo rodinné spojení, je pro Vás Genoportrét tou správnou volbou. Koupí Genoportrétu navíc získáte cenné dědictví, které tu po Vás zůstane po další a další generace.

Kolik osob může být v Genoportrétu vyobrazeno?

Záleží jen na Vás, zda do obrazu budete chtít zakódovat genetickou informaci Vašeho partnera, dětí, či celé rodiny. Genoportrét nabízíme ve variantě SINGLE (s vyobrazením jedné osoby), DUO (zachycuje genetické profily dvou osob) nebo FAMILY (s genetickými profily tří osob). Každé osobě v Genoportrétu přísluší vlastní barva, další barva pak připadá na společné znaky. Lehce tak rozpoznáte, nakolik jsou si vyobrazené osoby geneticky podobné.

Jak se v Genoportrétu vyznáte?

Snadno. Ke Genoportrétu od nás dostanete certifikát s krátkým povídáním, hodnotami Vašich markerů a s nákresem jejich umístění v Genoportrétu. Certifikát Vám tedy o Vašem Genoportrétu poskytne všechny potřebné informace.

Jaké jsou varianty velikostí, materiálů a barev?

Genoportréty nabízíme ve velikostech S (odpovídá zhruba formátu A4) až XXXL (1500 x 1000 mm). Obrazy jsou tištěny na nejkvalitnější materiály - alu-dibond (hliníková deska) nebo akryl. Akrylové varianty Genoportrétu od velikosti XL dodáváme zpevněné hliníkovou deskou vsazenou mezi dvě akrylové vrstvy (varianta akryl-alu-dibond), čímž se zvyšuje jejich odolnost. Vybírat můžete ze sedmi základních barevných variant na černém či bílém pozadí, náročnější zákazníci si však mohou po domluvě zvolit i vlastní barevné kombinace. Váš Genoportrét tak lehce sladíte s jakýmkoliv interiérem.

Všechny varianty a ceník naleznete na našem e-shopu.

Co nás inspirovalo při vytváření designu Genoklenotů?

Byla to zejména samotná molekula DNA – zakladatelka genetiky a nositelka všech našich jedinečných znaků. Podle jejího tvaru – dvojité šroubovice – jsou vyrobeny hned dvě kolekce Genoklenotů. Luxusní třpytivá kolekce náramků a náhrdelníků zhotovená z krystalů Preciosa nazvaná jednoduše “DNA šroubovice” a nová kolekce náramků z drahých léčivých kamenů s názvem “Krystal”.

Že i běžné každodenní úkony v genetické laboratoři mohou být inspirující se ukázalo v kolekcích “DNA čip” a “DNA paprsky”. Jednotlivé čipy z kolekce “DNA čip” připomínají 96-ti jamkové destičky, ve kterých rutinně analyzujeme vzorky DNA. Paprsky v kolekci náhrdelníků “DNA paprsky” zase symbolizují PCR stripy – spojené mikrozkumavky, ve kterých běžně provádíme PCR, tedy namnožení požadovaného úseku DNA.

Havním designérem Vašeho Genoklenotu jste ale Vy. Konečný vzhled šperku totiž spoluvytváříte nejen výběrem jeho typu (šroubovice, paprsky a čipy) a barevností, ale zejména poskytnutím unikátní DNA, podle které pro Vás Genoklenot vyrobíme.

Jak konkrétně zakódujeme DNA do Genoklenotu?

V naší laboratoři zanalyzujeme na různých chromozómech 14 vybraných úseků, tzv. DNA markerů. Kombinace nalezených hodnot těchto markerů je pro každého člověka unikátní. Tuto kombinaci pak specifickým algoritmem vyvinutým v naší laboratoři zakódujeme do podoby šperku. Jedinečnost každé DNA se odrazí v pozicích barevných krystalů Genoklenotu.

Jak se ve Vašem Genoklenotu vyznáte?

Snadno. Ke Genoklenotu od nás dostanete certifikát s krátkým povídáním, hodnotami Vašich markerů a s nákresem jejich umístění v Genoklenotu. Certifikát Vám tedy o Vašem Genoklenotu poskytne všechny potřebné informace.

Kolik osob může být v Genoklenotu zakódováno?

Podle typu konkrétného šperku může být Genoklenot vyroben podle DNA jedné až pěti osob (sada náramek + náhrdelník DNA čip.)

Všechny varianty a ceník naleznete na našem e-shopu.

Při jeho výrobě vycházíme z analýzy Vaší DNA. Každá DNA obsahuje několik oblastí jedinečných pro konkrétního člověka, stejně jako například otisk prstu. Podle kódovacího klíče vyvinutého v naší laboratoři převedeme hodnoty z těchto jedinečných oblasti (hodnoty tzv. genetických markerů) do podoby Vašeho G-miniprintu. Ke každému G-miniprintu od nás obdržíte certifikát s hodnotami všech markerů a s podrobnějším vysvětlením.

G-miniprint umožňuje zobrazit genetický profil jedné až tří osob. Můžete se tak potěšit pohledem na nevšední fotografii svého partnera, dětí či celé rodiny.

Vybírat můžete ze sedmi barev na černém či bílém pozadí a z následujících materálů:

Akryl

Akrylové provedení G-miniprintu si zamilujete zejména pro jeho barevnost, která příjemně zpestří Váš interiér. Výhodou akrylu je jeho odolnost, lehkost a snadná údržba. Akrylový G-miniprint má formát 10 x 15 cm a tloušťku 0,5 cm a působí jako nevšední zarámovaná fotografie. Jeho stabilitu zajišťuje nenápadný malý akrylový stojánek.

Sklo masiv

G-miniprint z masivního skla má formát 10,5 x 14 cm a díky tloušťce 2 cm je velmi stabilní a stojí samostatně. Lze jej také položit a použít například jako zajímavé těžítko na papíry. Fantazii se meze nekladou!

Alubond

Mimořádně tenká (0,2 cm) varianta barevného G-miniprintu na akrylovém základu potaženém vrstvou hliníku ve formátu 10 x 15 cm. Díky hliníkovému podkladu navíc všechny barvy získají nevšední lesk a celé dílo působí velmi neobvykle a elegantně. G-miniprint z materiálu Alubond dodáváme s akrylovým stojanem. Tento produkt doporučujeme klientům, kteří mají rádi originální a opravdu vkusné dárky.

Všechny varianty a ceník naleznete na našem e-shopu.