Znalecká činnost v oboru genetika

Genomac již od r. 2004 vypracovává znalecké posudky v oboru zdravotnictví s rozsahem pro genetiku a analýzy DNA. Nejčastěji se jedná o znalecké DNA testy otcovství požadované soudem nebo fyzickou osobou pro účely soudních sporů o určení otcovství, nebo kvůli zápisu českého občanství dítěte do matriky, případně kvůli dědickému řízení apod. Odběr vzorků s ověřením totožnosti se standardně provádí v Genomacu, ale je možné se domluvit i na jiném místě, pokud nelze jinak. Specializujeme se také na nestandardní případy (odběry v zahraničí, nedostupný domnělý otec atd.).

Výzkumná a pedagogická činnost

Vědecko-výzkumná činnost vychází ze spolupráce s různými klinickými pracovišti po celé ČR. Převážná část výzkumných projektů je finančně podporována granty MZ ČR a TAČR, s čímž je spojena bohatá publikační činnost (3 - 6 vědeckých prací ročně). V rámci pedagogické činnosti Genomac spolupracuje s Přírodovědeckou fakultou UK (Katedra genetiky a mikrobiologie, antropologie, biochemie, analytické chemie) a 1. a 2. lékařskou fakultou UK, a to zejména formou přednášek, pořádáním praktických cvičení a vedením bakalářských, diplomových a disertačních prací.

Genetické testy a produkty pro širokou veřejnost

Kromě klasických tzv. forenzních genetických testů, které slouží k identifikaci osob pomocí DNA profilu (testy otcovství, mateřství, sourozenectví, vaječnosti dvojčat a jiné) nabízíme také řadu genetických testů a produktů pro zajímavost. Ty jsou založeny na vyšetřování různých variací v genech nebo negenových oblastech pro možnost dozvědět se o sobě nebo svých blízkých něco víc. Spadají sem oblíbené testy původu předků Genograf, testy vrozených vloh Genoskop a moderní umělecké obrazy a šperky vyráběné podle DNA – Genoportrét a Genoklenot.

Vedle testů otcovství, mateřství, sourozenectví a jiných příbuzností nabízíme také testy z oblasti Rekreační genetiky. Ty jsou určeny pro všechny, kdo se chtějí o sobě nebo svých blízcích dozvědět něco zajímavého. Odkud pocházejí Vaši předci Vám řekne test Genograf, jaké vlohy byly Vašemu dítěti dány do vínku odhalí test Genoskop Junior a jak jste geneticky nastaveni k redukci váhy prozradí test Genoskop Linie.

Jedinečnost molekuly DNA, která je základem celé genetiky, je pro nás neustálou inspirací. Vnímáme ji jako ideální předlohu pro výrobu rodinných šperků nebo portrétů. V rámci projektu Umění DNA proto nabízíme Genoklenoty a Genoportréty, které v sobě mají zakódovány jedinečné úseky genetického kódu někoho z Vašich blízkých.

Testy otcovství

DNA test, který slouží ke zjištění otcovství. Nabízíme variantu pro osobní účely, nebo se znaleckým posudkem (pro právní úkony).

Genograf

Genetický test odhalující původ Vašich předků po otcovské nebo mateřské linii.

Genoskop Junior

Genetický test vrozených talentů a vloh. Odhalte silné stránky i skryté předpoklady Vašeho dítěte a zjistěte, jestli má smysl vést ho spíše ke hře na klavír, nebo ke sportu.

Genoskop Linie

Mučíte se donekonečna dietami a výsledek se ne a ne dostavit? Na vině mohou být Vaše geny! Genetický test Genoskop Linie Vám řekne, jak vzít hubnutí konečně za správný konec.

Genoklenot

Originální šperk vyrobený podle unikátního návodu - genetické informace zapsané v DNA.

Genoportrét

Moderní obraz zobrazující Vaši genetickou jedinečnost místo tradičních postav nebo tváří.

G-miniprint

Malý genetický portrét, který ozdobí Váš pracovní stůl, poličku nebo pracovnu.

Kompletní nabídka

Všechny genetické testy a produkty naleznete na e-shopu www.mojegeny.cz

Vždy jsem si přála, aby výsledky mojí práce ve vědě byly užitečné. A to se mi splnilo! Díky našim genetickým vyšetřením pomáháme lékařům zvolit co nejúčinnější léčbu nebo včas odhalit návrat nádorových onemocnění. Dále pomocí testů z oblasti Rekreační genetiky umožňujeme lidem najít své předky nebo vzdálené příbuzné a konečně tak dokončit jejich rodokmeny nebo jim pomáháme vybrat pro své děti kroužky, které jim jsou nejpřirozenější, aby byly šťastné. A na tom mi nejvíc záleží, aby všichni, pro které v našich laboratořích pracujeme, byli spokojení!

RNDr. Lucie Benešová Ph.D., ředitelka